Informace o vysokých školách v ČR

Kombinované studium na vysoké škole

Kombinované studium je jednoduše řečeno dálkové studium, které mimo studia na vysoké škole navíc umožňuje studujícím pracovat nebo se starat o rodinu. Kombinované studium je ale rozhodně dobré předem zvážit a to už jen z toho důvodu, že je poměrně náročné a staví zejména na samostudiu. Pokud ale přeci jen trváte na svém a chcete studovat dálkově, je třeba se s tímto typem studia i velmi podrobně seznámit.

Výhodou je, že nebudete muset denně chodit na přednášky a věnovat se studiu, které vám zabere spoustu času – dvojnásobek to platí, pokud jste si vybrali vysokou školu, která není v místě vašeho bydliště. Přednášky jsou většinou stanoveny jednou za měsíc a to buď během týdne, nebo o víkendech. Některé jsou povinné a některé nepovinné, ale vždy se vyplatí je absolvovat a to už jen z toho důvodu, že se během nich probere stěžejní látka, která je pro daný předmět důležitá. Každý semestr je stejně jako je tomu u denního studia, zakončen zkouškovým obdobím, kde studenty čekají zkoušky z každého předmětu.

Každý student musí splnit určitý počet kreditů a stále častěji se stává, že pokud některý předmět nesplníte, nelze kredity načerpat na jiném předmětu. Některé vysoké školy v rámci kombinovaného studia studentům přesně určí předměty, které je nutné za semestr splnit, v tom je další rozdíl v denním studiu, kde si studenti mohou předměty sami vybírat.

Ještě předtím, než i podáte přihlášku ke kombinovanému studiu, přesvědčte se, že skutečně máte vůli se sami učit, studovat a vyhledávat informace. Jen tak totiž můžete v každém semestru úspěšně složit zkoušky.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Studium na vysoké škole a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.