Informace o vysokých školách v ČR

Scio testy matematika

Scio testy jsou obecně známy jako testy všeobecných předpokladů, které slouží jako obecně vzdělávací programy, které ale nepůsobí na rozvoj a ověření si informací nejen ve školách. Ke Scio testům mají přístup i ti, kdo už ze školy vyšli a jen mají zájem si například Scio test z některého předmětu nebo oboru vyzkoušet. Scio testy jsou nejčastěji dávány k vyplnění těm studentům, jejichž středoškolské studium se blíží ke konci a tak i ke splnění maturitní zkoušky. Více méně jsou takovou přípravou na přijímací zkoušky na vysokou školu. Ve Scio testech si zkrátka a dobře studenti mohou dokonale prověřit své znalosti z daného předmětu. V tomto případě jde o znalosti z oblasti středoškolské matematiky.

Výsledky jednotlivých Scio testů jsou po vyplnění srovnávány s testy od dalších uchazečů a absolventů tohoto testu. Ve srovnání by tam student měl vyjít co nejlépe, což značně zvyšuje jeho předpoklad k přijetí na vybranou vysokou školu – ne všechny vysoké školy přihlížejí k výsledkům testů Scio, ale pro některé studenty je to bezpochyby značnou výhodou, pokud jim test vyjde co nejlépe.

Úlohy, které jsou studentům nabízeny k řešení ve Scio testech, jsou stanoveny na základě vědomostí pro gymnázia, které by měl student během let strávených studiem na střední škole načerpat. Při řešení testů Scio nejsou dovolovány žádné pomůcky, jako například matematické tabulky nebo kalkulačka, která by za studenty mohla vyřešit řadu matematických příkladů.

Nemusíte se ale obávat, že by se vám snad nedostalo žádné pomůcky. K dispozici jsou některé vzorečky a a poznámky, které studentům pomáhají v řešení příkladů.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Testy Scio a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.